Як контролювати роботу SEO-компанії. Частина 4: робота з зовнішніми факторами

Під цим терміном розуміють отримання зворотних посилань на ваш сайт. Ця частина ремесла дуже різноманітна, складна і сповнена великою кількістю чуток і домислів. Додайте сюди постійну боротьбу пошукових машин з штучними посилальними «накрутками» і ви отримаєте гримучий коктейль, в якому дуже складно розібратися, а головне зрозуміти, чи правильно все робить виконавець для просування сайту?

... З нашої практики ...
Один з наших клієнтів з благих спонукань розмістив посилання на свій сайт на декількох публічних форумах. Однак алгоритми Google порахували, що ці посилання є неприродними, тобто купленими у власників форумів, і наклали на сайт клієнта фільтр.
Проаналізувавши ситуацію, ми зробили запит в Google на відхилення посилань. Але це не привело до очікуваного результату, оскільки до тих, хто проштрафився  в Google особлива увага. В результаті вони вимагали відхилити більше посилань, частина з яких була природною. Через ці негаразди сайт клієнта знаходився під фільтром більше 3-х місяців, втративши багато продажів, які працюють посилання, рекламного бюджету і нервів. Наша рекомендація: перш ніж займатися просуванням сайту самостійно, обов'язково проконсультуйтеся з вашим SEO-спеціалістом.
Ми розглянемо кілька основних моментів, яким варто приділяти увагу, але спочатку трохи теорії.

Посилальна маса. Природна і «накручена»

Посилання, на думку пошукових систем — це свого роду рекомендація одного сайту іншим. Звідси випливає очевидний висновок: чим більше таких рекомендацій, тим краще для рекомендованого сайту. Фонд підтримки підприємництва таких посилань відразу ж «комерціалізувати» і стала працювати в промислових масштабах. На це відреагували і пошукові машини, які оголосили, що вони будуть враховувати тільки "природні" посилання, а за всі інші — покупні або орендовані — каратимуть сайти. До цього прийшли як Гугл, так і Яндекс.

На поточний момент Яндекс намагається повністю не враховувати покупні посилання, караючи сайти на термін від півроку. Результат — падіння сайту в пошуковій видачі на 2-гу, 3-ю сторінки.

Алгоритми Гугла краще враховують посилання, але у нього також є фільтри за покупку. Покарання - ручне або автоматичне — зниження трафіку з пошукової системи на сайт. З-під ручного фільтра вийти легше і швидше. Автоматичні покарання оновлюються тільки з оновленнями самого фільтра, що може затягуватися на 6-8-10 місяців.
Як бачите, легковірні ставлення до посилань може привести до тяжких наслідків: знизити видимість сайту, зменшити відвідуваність і зіпсувати «карму» сайту.

Що ж таке природна посилання? Це будь-яке посилання, яка допомагає відвідувачеві вирішувати його завдання. Таке розпливчасте визначення і породжує суперечки і баталії навколо цієї теми. Для себе можете визначити: природна посилання, це посилання, яка розширює знання тієї вихідної сторінки зовнішнього сайту, на якій вона встановлена. Хороший приклад — посилання в Вікіпедії.

Як контролювати процес залучення посилань?

 • Що пропонують?

Потрібно звернутися до виконавця, як він має намір залучати природні посилання. Пам'ятайте, є маса бірж орендованих посилань, в яких ви платите тільки за час перебування посилання на сайті. Щомісяця. Використання дає деякі результати, але дуже висока ймовірність накладання штрафів!

Є маса бірж, на яких можна купити посилання назавжди. Вона повинна жити, поки живий сам ресурс. Посилання може бути як в окремому від основної статті блоці посилань, так і перебувати в самій статті. Останнє краще, але має строго відповідати тематиці статті.

Уточніть, як виконавець пропонує отримувати зворотні посилання і з яких конкретно статей? Яка кількість посилань, статей і на який бюджет передбачається закуповувати?

Відмовляйтеся від пропозиції недорого і швидко орендувати посилання. Дешеві посилання часто неякісні, тому не варто даремно ризикувати. Краще менше, але якісніше.

 • Який план залучення посилань?

Залежно від вихідних даних: поточної кількості посилань, посилань у конкурентів, бюджету вимагайте план залучення посилань. Без нього закупівля буде схожа на стрілянину по горобцях з гармати.

 • Які джерела посилань передбачаються?

Чітко з'ясуйте, звідки сеошникі будуть брати посилання. Контролюйте джерела. Це можуть бути біржі посилань і статей, крауд-маркетинг (посилання з форумів), соц-мережі. SEO-компанія повинна проводити ці роботи з мінімальним ризиком для сайту. Це дуже важливо. Якщо джерела не розкривають або говорять щось невиразне, ставитеся до цього з глибокою недовірою.

 • Наскільки плавно наростає посилальна маса?

В отриманні посилань важлива плавність (інакше пошукова система запідозрить неприродність процесу). Не можна допускати різких стрибків. Ви можете контролювати плавність і інші параметри посилальної маси через платний сервіс http://ahrefs.com.

 • Чи враховується якість закуповуваних посилань?

Дуже важливий параметр. Отримання посилань з неякісних ресурсів може привести до негативних наслідків. Посилання на неякісні ресурси псують репутацію і вашому сайту. З'ясуйте параметри відбору «сайтів-донорів» у вашій SEO-компанії. Основний інструмент для цих цілей — платний https://checktrust.ru/.

 • Чи надають звіти за отриманими посиланнях?

Вимагайте звіти про те, де і коли були встановлені посилання. Також не забувайте про те, що перш ніж почати працювати на ваш сайт, сторінка з посиланням повинна бути проіндексована пошуковими машинами. Згодом хороший донор може стати поганим. Тому необхідно час від часу перевіряти розставлені посилання на якість.

Згодом все зворотні посилання будуть з'являтися в списках посилань, що ведуть на ваш сайт в панелях вебмайстра Яндекс і Гугл. Там ви і зможете проконтролювати, про яких встановлених зовнішніх посиланнях знають пошукові машини. Переходячи на такі сторінки можна бачити, що дійсно купила для вашого сайту SEO-компанія і вже там, за місцем, визначити якість сайту-джерела.

Ви маєте можливість замовити окремі аудити посилальної маси у сторонньої компанії, щоб упевнитися в якості виконаної роботи.

Також можлива ситуація, коли результатів мало, і SEO-компанія хоче якось поліпшити їх до звітного періоду. Отримати тимчасовий ефект. Тоді в хід йдуть біржі орендних посилань. Стежити за такою поведінкою можна за допомогою ahrefs: якщо побачили сплеск вхідних посилань - щось відбувається! Задавайте питання виконавцям.

 • Чи враховується фактор природності посилального профілю?

Під цим поняттям мається на увазі те, які посилання і з якими словами посилаються на ваш сайт. Малоймовірно, що люди будуть масово ставити посилання на ваш сайт зі словами «купити електроінструмент». Це не природні посилання. Звертайте увагу, що пошукові машини не люблять, коли в текстах посилань використовуються комерційні слова «купити», «продаж» і т.д.

За правилами на сайт повинні вести в переважній більшості посилання з нейтральними текстами «тут», «тут», «за посиланням», а також посилання з назвою компанії (брендові посилання) і посилання з текстом посилання (http://site.com) .

Стежити за природністю посилального профілю ви можете через сервіс ahrefs.com. Бачите явний перекіс, задавайте питання виконавцю. Від цього може залежати, накладуть на ваш сайт санкції чи ні. Приклад природного посилального профілю:

А ось приклад не природного посилального профілю. Як бачите, на сайт стоять посилання зі словами, які вважаються комерційними або не природними.

Замість висновку

Ми сподіваємося, що ця «методичка» злегка відкриє завісу над тонкощами ремесла SEO-фахівців, а також навчить вас контролювати їх роботу! Ми зібрали тут основні моменти, але пам'ятайте: цим не обмежуються справжні фахівці. Вони завжди шукають шляхи поліпшення показників сайту різними способами. Не забувайте, що SEO це марафон, і неможливо (а часто навіть шкідливо) зробити всі роботи за один місяць.

 • Будуйте помісячні плани робіт спільно з SEO компанією і дотримуйтеся його.
 • Розумно розподіляйте бюджет на різні види робіт щомісяця.
 • Цікавтеся ходом робіт і не соромтеся задавати будь-які питання.
 • Пам'ятайте, що «зовнішні чинники» зазвичай досить суттєва стаття витрат, SEO-компанія може запросити додаткові кошти на ці потреби. Обговоріть це заздалегідь, до підписання договору.
 • Коли мова йде про конкуренцію, ваші конкуренти з «офлайна» не стають автоматично конкурентами в онлайні, зважаючи на специфіку роботи пошукових систем. Вашими конкурентами можуть стати маленькі сайти, про які ви раніше і не чули.
 • Чи не рівняйтеся на якийсь інший сайт, якщо точно не знаєте скільки і звідки у них продажу. Неможливо лише за зовнішніми ознаками зрозуміти, скільки продає сайт. Зосередьте увагу на своєму проекті.
 • Вважайте KPI вашого бізнесу. Поки вкладення окупаються і є прибуток, варто використовувати той чи інший ефективний джерело трафіку. Нехай навіть він буде здаватися дорогим.
 • Також потрібно розуміти, що SEO-компанія не зможе надати жодних гарантій. Область просування сайтів динамічно розвивається і багато в чому залежить від зовнішніх чинників (зокрема, від особливостей роботи пошукових систем), тому далеко не завжди можна отримати прогнозований результат. І в такому випадку найголовніше — не кидати справу на півдорозі. Наберіться терпіння і довіртеся професіоналам.

Вибираємо SEO-компанію. Частина 1
Вибираємо SEO-компанію. Частина 2
Вибираємо SEO-компанію. частина 3