Кейс: відновлення пошукового трафіку та його збільшення на 150% для агрегатора б'юті-послуг

В середині 2019 року до нас звернулися розробники дуже цікавого проекту. Це сайт — агрегатор послуг різних майстрів у сфері краси:

 • Індивідуальні б'юті-фахівці та салони краси створюють на порталі персональні картки з описом послуг та цінами.
 • Користувачеві надається функціонал за вибором потрібного б'юті-майстра в залежності від типу послуги, кращого району міста. Після реєстрації на сервісі можна залишати відгуки.
 • Сайт орієнтований на кілька великих міст України.

На першому етапі клієнт звернувся в SeoTop за аудитом, щоб з'ясувати причини конкретної проблеми: почав падати трафік з органіки. Потрібні були рекомендації з його відновлення.


Через кілька місяців після проведення аудиту керівництво проекту прийняло рішення замовити у нас просування сайту в Гугл. Ми почали комплексно працювати над ресурсом з листопада 2019 року.

Команда з боку SeoTop:

 • SEO-Lead (досвід більше 7 років) — розробляє стратегію, планує роботи по просуванню сайту;
 • SEO-менеджер (досвід 3 роки) — відповідає за реалізацію завдань і комунікацію з командою клієнта;
 • копірайтер (досвід 5 років) — створює текстовий контент;
 • контент-редактор (досвід більше 10 років) — контролює якість контенту.

Команда з боку клиента:

Це один з небагатьох проектів, над яким з самого початку працює відмінна команда в складі:

 • піар директора;
 • програмістів;
 • менеджерів;
 • фахівців з контенту.

Від SeoTop їм потрібен був новий погляд і професійна думку саме з приводу просування сайту в Google.

Що було зроблено:

 • Виконувався базовий план пошукової оптимізації — підбір запитів, написання контенту, перелінковка блогу і посадочних.
 • Переглянули структуру сайту. Після підбору запитів стало зрозуміло, що цікавить користувачів, як вони це шукають. Структуру міняли, орієнтуючись на отриману інформацію — створювали нові категорії, деякі об'єднували, видаляли або перейменовували.
 • Пропрацювали красиві сніппети — додали зірочки рейтингу, ціни «від/до», розмістили блок питань/відповідей.
 • Запропонували створити нові сторінки «виїзд на дім». Сайт почав ранжуватися за запитами «перукар на дому», «манікюр на дому» і так далі.
 • Розробили рекомендації щодо поліпшення юзабіліті.
 • Було дуже багато доробок програмної частини. Оскільки програміст у проекті був, всі рекомендації, які зачіпали програмний код, реалізовувалися швидко. Проект сам по собі величезний. Щоб роботи давали помітний результат, потрібно в мінімальні терміни впровадити поліпшення на велику кількість сторінок. Вручну це робити не ефективно. Ми більше покладалися на автоматизацію процесів — програміст вносив зміни в шаблони сторінок. Таким чином пророблялися відразу всі міста або розділи.
 • Посилальна маса — ще один пункт робіт, за яким таким проектам потрібна масовість. Коли у сайту посадочні сторінки вимірюються десятками тисяч, посилальної маси потрібно багато. Ми відразу ж почали купувати різні типи посилань. Але віддавали пріоритет вічним статейним посиланнях з різних якісних доменів. В результаті графік посилань став поступово підніматися.

 

Результати просування сайту:

Після того, як ми включилися в проект, трафік перестав падати. До кінця грудня він залишався на позначці 900 користувачів в день. Після свят відвідуваність почала зростати. Її пік склав 1500 користувачів в день.


На жаль, далі трапився карантин, під час якого трафік впав до 600 користувачів в день. При просуванні сайту основний упор робився на б'юті категорії. Ця діяльність під час весняного карантину 2020 опинилася під забороною, що негативно вплинуло на відвідуваність. При цьому позиції у сайту залишилися на тому ж рівні, по багатьом категоріям вони покращилися. Але через відсутність попиту трафік не піднімався.

У травні, після пом'якшення карантинних заходів, трафік почав зростати і досяг 1200 користувачів в день. Але економічна криза відчутно вплинула на цю сферу, тому була зроблена перерва у співпраці.

З нетерпінням чекаємо продовження роботи з таким цікавим проектом!

 

Висновки:

За нашими прогнозами, відвідуваність сайту буде збільшуватися, якщо і далі продовжувати працювати над SEO. Конструктивний зворотній зв'язок і швидке впровадження поліпшень забезпечують хороші результати.

Ми готові розробити ефективний план просування навіть для нестандартних і масштабних проектів. Чекаємо ваших заявок.

У вас є сайт, але немає клієнтів? Ми допоможемо!

Зростання відвідуваності вже в перший місяць робіт / Просування запитів в ТОП-10 /
Зростання продажів через 2 місяці / Надаємо повний звіт про виконану роботу та результати за кожен місяць робіт

Більше інформації щодо умов просування сайту Харків дивіться тут.