Міні-кейс: Інтернет-магазин навчальної літератури - збільшення органічного трафіку з 80 до 600+ відвідувачів в день

Вхідні дані:

  • сайт з повністю оновленим дизайном;
  • вік домену - 3 роки;
  • які раніше не просувався;
  • мінімальний бюджет;
  • регіон - Україна.

Специфіка сайту

Сайт навчальної літератури безпосередньо залежить від сезонності: активний продаж протягом навчального року (вересень-травень), літо і канікули - практично мертвий час. Також є особливість і в товарах - в деяких розділах товари додаються тільки раз на рік (ЗНО, ДПА), а інших не оновлюються досить тривалий час (наприклад, підручник з математики для 6-го класу).

Кожен товар докладно не описаний, виведені тільки основні характеристики: видавництво, автори, кількість сторінок. Опис супроводжується однією фотографією - обкладинки, і це найважливіший елемент, т. К. Багато користувачів дізнаються книгу виключно по обкладинці.

Передісторія

Ми взяли сайт на просування відразу ж після оновлення дизайну - абсолютно новий шаблон, зі своїми помилками, незручним меню і URL виду http: //.../shop/UID_294.html.

Тільки до одного пункту не було претензій - до швидкості:

Сайт раніше не просувався, посилань на нього взагалі немає. PR 0, ТИЦ 0.

По ньому працювали тільки пару місяців з лютого по квітень, а після - велика перерва (для клієнта починався мертвий сезон). Роботу відновили в середині серпня.

Що ми зробили:

 • підібрали запити і по ним розробили структуру сайту;
 • допрацювали юзабіліті - поліпшили картку товару;
 • повністю поміняли URL на сайті - зробили людино-зрозумілі урли (ЧПУ) для товарів і категорій (для старої структури налаштований системний редирект);
 • виправили технічні помилки в хлібних крихтах, на сторінках пагінацію, прописали хост, створили новий robots.txt і т. д;
 • створили шаблонні метатеги для всіх товарів, title, description, keywords для каталогів також заповнили по шаблонах, унікальним для кожного типу - для підручників, для зошитів, для ЗНО і т. д .;
 • h1 по сайту прописали вручну;
 • для категорій написали тексти-описи, що відповідають запитам по конкретній сторінці і описують переваги замовлення в цьому інтернет-магазині.

У лютому, березні, квітні ми пропрацювали юзабіліті, підібрали запити, виправили технічні помилки - щоб оптимізовані сторінки з новим ЧПУ відразу потрапляли в індекс.

За час літньої перерви сайт повністю переіндексувати, і до початку сезону у нас був ресурс із зручною структурою і відмінною карткою товару.

Результати

Результати просування ми побачили до кінця вересня. Якщо в квітні кількість відвідувачів сягала 80-100 в день, в липні - близько 20, то вже в жовтні більше 600:

Основний трафік - з Google, трафік з Яндекса в 2 рази менше. Регіон просування - Україна, тому таке співвідношення є нормою.

Переходи, в основному, по низькочастотних запитах: назва предмета, клас і автори книги:

В даний момент трафік зростає, а ми - удосконалюємо сайт.

Післямова

Ефективно просувати сайт можливо і без нарощування посилальної маси. Логічна проста структура, продумана картка товару, хороша швидкість сайту і грамотна оптимізація дали хороший поштовх і збільшили трафік в 6 разів.

Хочете, щоб трафік вашого сайту ріс так само інтенсивно? Звертайтеся до нас https://seotop.com.ua/ua/kontakty/.

У вас є сайт, але немає клієнтів? Ми допоможемо!

Зростання відвідуваності вже в перший місяць робіт / Просування запитів в ТОП-10 /
Зростання продажів через 2 місяці / Надаємо повний звіт про виконану роботу та результати за кожен місяць робіт

Більше інформації щодо умов просування сайту Харків дивіться тут.