Інтернет магазин побутової техніки - зростання органічного трафіку на 143%

Сьогодні ми розповімо про наш досвід роботи з Інтернет магазином побутової техніки.

Про клієнта і сайт

Локальний, харківський Інтернет магазин побутової техніки.

Вік домену: 5 років.

Попередня історія - просувався різними компаніями. Останній рік стояв без просування.

Санкції - судячи зі структури трафіку і аналогії зі схожими проектами - проблеми у сайта як в Яндекс, так і в Google. Інформація про ручні санкції в Google відсутня.

Старт проекту - середина вересня, 2014.

Крок 1 - Аудит

На першому етапі ми перевірили стан сайту, наявність або відсутність технічних проблем. Так як сайт був побудований на вже відомій нам CMS - серйозних проблем з цим етапом не виникло. Однак все-одно на виході отримали список доробок з 12 пунктів.

Стан оптимізації сайту було приблизно таким:

 • вручну написані метатеги для категорій під 2-3 запити;
 • вручну написані метатеги для брендових категорій. Не всюди. Більшість категорій брендів без оптимізації;
 • текстові описи зразка 2010року з зебра-текстами. Не всюди.
 • Товари не були оптимізовані.
 • Нормативний профіль складається з форумних посилань, статей назавжди з прямими анкорами. Орендних посилань немає, але в списку обраток є згадки про сторінки, на яких вони були.

Крок 2 - Семантичне ядро

Перед початком робіт по просуванню, ми вирішили працювати по максимальному числу запитів. Тому дізнавшись у клієнта пріоритети в категоріях ми приступили до підбору запитів для категорій:

 • велика побутова техніка (холодильники, пралки, плити та ін.)
 • вбудована техніка;
 • кліматична;
 • ТВ-аудіо-відео;
 • дрібна побутова і так далі, в порядку убування важливості.

Використовували:

 • Яндекс Вордстат;
 • Продвігатор.

На виході ми отримали приблизно 13 тисяч запитів для 94 категорій товарів і понад 200 категорій брендів.

Запити були нами розбиті на:

 • загальні для категорій;
 • брендові;
 • запити по характеристикам.


Готові, відсортовані групи запитів передавалися далі в роботу. Весь процес ми намагалися максимально ущільнити, щоб діяти ефективніше.

Крок 3 - Оптимізація сайту

Далі, у нас ставиться завдання оптимізацій категорій. Було прийнято рішення про видалення всіх існуючих описів категорії по всьому сайту.

Як ми робили - Заходимо в категорію. Вичищаємо. Робимо все заново.

Нам потрібно було зробити:

 • метатеги для категорії і підкатегорій;
 • метатеги для брендових підкатегорій в кожній категорії;
 • метатеги для товарів в цих розділах;
 • опис категорій.

Опис категорій

Завдання на тексти пішло в відділ копірайтингу. ТЗ було сформовано і розподілено між виконавцями. У міру готовності і вичитки тексти вносилися і вносяться на сайт.

Вимоги до описів:

 • відповідність ТЗ за ключовими словами, але без фанатизму;
 • структурування тексту;
 • комерційна інформація про магазин і послуги;
 • заклик до дії.


Завдання з метатегами

Так як сайт був зроблений на платформі, до розробки якої доклали руку і ми (принаймні порадами) в арсеналі була можливість вирішити задачу майже автоматично.

Вручну ми написали:

 • title;
 • description;
 • keywords.

для категорій і підкатегорій. Тим самим ми змогли підігнати ці теги під пошукові запити з великого списку і зробити їх унікальними.

Шаблонами закрили:

 • категорії брендів;
 • картки товарів.

Це нам дало можливість одним махом закривати по 10-15 категорій брендів і відразу ж усі товари в категорії.

Тепер, якщо клієнт додає нового виробника в свій магазин, до цього розділу автоматично застосовуються наші шаблони і у нас вже не буде ситуацій, коли нові брендові категорії залишаються за бортом оптимізації.

Про товари і говорити нічого - всі нові товари автоматично підхоплюють шаблони. Так як ми шаблони робимо для кожного виду товарів свої - у нас всі метатеги виходять різними.

Пару слів про правильне написання правил для шаблонів. Думаю всім відома проблема виду:

... ..Купіть пральна машина Beko EV 6100 в Харкові ... ..

що не збігаються відмінки роблять шаблон трохи кривим.

Рішення даної проблеми так само було закладено в основу роботи з шаблонами в цій CMS. Тому ми, витративши трохи більше часу, виловили всі назви товарів, які потрібно схиляти, написали їм варіанти назв в знахідному відмінку і, при необхідності, спеціальної змінної висмикували в шаблон. В результаті у нас всі шаблони читаються і виглядають на відмінно.

Ще одне цікаве рішення - ми постаралися по-максимуму використовувати характеристики товарів в метатегах. Наприклад, пральні машини поділяються на кілька видів:

 • фронтальні;
 • вертикальні;
 • вбудовані;
 • окремостоячі і т. д.

Аналізуючи такі випадки ми висмикували спеціально налаштованими змінними такі значення і застосовували їх в дескріпшенах у товарів. Ціна, гарантія, наявність - це все теж витягується з властивостей товарів і займає місце в шаблоні опису товару.

Сторінки з характеристиками

Третім завданням даного етапу стало створення зрізів товарів за характеристиками. Як ми вже писали вище - у нас вийшов досить великий пласт запитів, які начебто і підходять нам, але всунути їх нікуди. Немає посадочних сторінок для просування запитів.

Наприклад, група:

side by side
холодильники side by side
холодильник side by side
side by side холодильники харків
side by side холодильник
холодильник side by side ціна
side by side холодильники
холодильник сайд бай сайд
холодильники сайд бай сайд

Що з ними робити? Наше рішення - створювати сторінки зрізів, оптимізовані під ці запити з налаштуванням фільтрації товарів по потрібним нам властивостями. Як ми і писали вище в цій CMS вже є така функція. Тому проміжним етапом було створення даних сторінок і їх оптимізація.

Як це виглядає на сайті? Наприклад, для категорії мікрохвильових печей, додаткові сторінки:


рядок з посиланнями на додаткові сторінки-зрізи

Приблизно для 70% категорій була необхідність створювати дані сторінки. Кількість - від одного, двох зрізів до 10 - 15-ти. Чим популярніша категорія, тим більше різних запитів, з яких можна набрати групи однакових за змістом.

Крок 4 - Внутрішня перелінковка

Для організації перелинковки всередині сайту, можливості гнучко налаштовувати пріоритети був застосований скрипт автоматичної перелинковки. У нього були завантажені пошукові запити з семантичного ядра. Налаштовані пріоритети. Програміст проекту зробив висновок на сайт на всі сторінки сайту, виключаючи головну.

Так само на картках товарів були впроваджені модулі:

Схожі товари - підбір товарів зі схожими характеристиками. Це був «чесний» підбір. Для кожної категорії писалася формула підбору. Не просто за ціною + -15%, а більш глибоко і точно. Наприклад, холодильники у нас підбираються по:

формула підбору товарів

+ -20% від ціни + аналогічне розташування морозильної камери + такий же колір + висота + -7% від поточної + ширина холодильника + -5%.

В результаті роботи модуля у нас виходять відмінні рекомендації на рівні ради по телефону менеджера.

Другий модуль - Ще [товари] [бренд] - на картку товару підтягуємо товари того ж бренду + ціновий діапазон + -15%. Це дозволяє показати відвідувачеві що ще є в тому ж ціновому діапазоні того ж бренду в наявності в магазині.

Попередні результати

З моменту початку робіт по просуванню пройшло 3 місяці. Повністю заповнені у нас тільки 4 розділи з 6-ти, наповнення контентом триває. Були повністю закінчені всі метатеги, шаблони.

Як результат, пішов рух пошукового трафіку вгору через 1.5 місяці з початку робіт.

графік зростання трафіку після початку робіт

Якщо зробити детальний графік по пошуковим машинам, то першим відреагував на наші зміни Яндекс.

графік по пошуковим системам

Цікаве спостереження - трафік до початку робіт з пошукових систем був однаковий, близько 40-50 в день. Як тільки почали рух з оптимізацією Яндекс «стрельнув» і пішов вгору.

Поведінка Google більш вальяжна і повільна. Є зростання, але не настільки вражаюче. Припускаємо, що причина повільного просування в накладених раніше фільтрах на сайт. Більше схоже на Панду з огляду на те, що текстова складова на сайті була не найвдалішою - маленькі, однакові шаблони, описи категорій за шаблоном з виділеннями жирним і т.д ... а враховуючи що ми не відразу зняли всі тексти а поступово, за категоріями, поки в Google спостерігається така картина. Очікуємо добре Панда-апдейта, що б підтвердити своє припущення.

Що далі?

На поточний момент роботи по сайту не закінчені. Та й навряд чи закінчаться, так як у великому Інтернет магазині роботи завжди буде вистачати.

Продовжуємо якісне заповнення категорій. Далі на черзі зрізи і брендові категорії. Описи важливих товарних позицій, новинок.

Що стосується зовнішнього просування - ми почали роботу в цьому напрямку досить обережно і повільно. Час бірж посилань пройшло, тому ми займаємось отриманням зворотних посилань використовуючи партизанський маркетинг - перспективний напрямок для роботи. Спеціальна людина веде акаунти в соцмережах, форумах, вступає в обговорення та рекламує наш сайт. Такий підхід допомагає отримувати клікабельні посилання і переходи людей на сайт.

У вас є сайт, але немає клієнтів? Ми допоможемо!

Зростання відвідуваності вже в перший місяць робіт / Просування запитів в ТОП-10 /
Зростання продажів через 2 місяці / Надаємо повний звіт про виконану роботу та результати за кожен місяць робіт

Більше інформації щодо умов просування сайту Харків дивіться тут.